Зміна цільового призначення земельних ділянок по - новому

24.07.2021 набирає чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», що регулюватиме процедуру зміни цільового призначення землі по - новому.

Читати на Facebook

До цього часу приписи законодавства забороняли змінювати цільове призначення землі (ЦП) без відповідності детальному плану території або плану зонування. І фактично єдиним шляхом змінити цільове призначення земельної ділянки було розробити новий ДПТ, що економічно не вигідно та забирає багато часу.

Відповідно ж новому Закону (який впроваджується поетапно), віднесення до категорії та виду ЦП здійснюється щодо приватних ділянок – власником, а щодо тих, якими розпоряджаються органи влади чи місцевого самоврядування, ‒ за їх рішенням.

Землекористувачем без рішення відповідного органу може бути змінено цільве призначення комунальних чи держземель (крім природно-заповідного фонду), на яких розташовані будівлі, споруди, що в його власності.

Отже, отримувати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок приватної власності тепер не буде потреби.

Проте, Законом вводиться поняття функціональної зони території, щодо якої визначений певний набір дозволених (переважних (основних) та супутніх) видів ЦП земельних ділянок та відповідно до законодавства встановлені обмеження у використанні земель у сфері забудови. Тому, зміна ЦП буде допускатися лише за умови дотримання правил співвідношення між новим видом ЦП та видом функціонального призначення території, передбаченого затвердженим комплексним планом або генеральним планом населеного пункту.

Зміна землекористувачем ЦП земельної ділянки, наданої йому в користування (крім постійного) без проведення торгів для провадження певної діяльності, не повинна призводити до провадження на ній іншої діяльності.

Втрати с/г виробництва, що відшкодовуються при зміні цільового призначення, унаслідок якої ділянки переводяться до земель інших категорій, становитимуть 30% різниці між нормативною грошовою оцінкою відповідної землі після та до зміни її цільового призначення.

Також, слід зазначити, що  існуюча містобудівна документація залишається в силі, але вже після 1 січня 2025 року зміни до неї потрібно вносити за новими правилами.

Зараз види ЦП земельних ділянок класифікуються  на підставі наказу Держкомзему від 23.07.10 р. № 548. У ньому зазначено перелік можливих видів функціонального призначення в межах відповідної категорії земель. У зв’язку ж з прийняттям нового Закону, Кабміну у 6-місячний строк доручено затвердити новий класифікатор та правила його застосування.

Маємо надію, що перехідні етапи впровадження Закону не будуть дуже затягнуті та власникам та землекористувачам без перепон розвивати свій бізнес. #dictiolaw


Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.