Захист прав кредиторів об’єктів будівництва. Інвестиції по-новому?

Сьогодні громадськість активно обговорює проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва». У ньому досить багато нововведень. 

Читати на Facebook

Сьогодні громадськість активно обговорює  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва».

В світлі останніх подій, що пов’язані з зростанням кількості постраждалих інвесторів у житлову нерухомість, банкрутством забудовників (раніше здавалось надійних), законопроект є дуже актуальним.

У ньому досить багато нововведень.

Наприклад, право власності на об’єкт підлягає реєстрації у  Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Право продажу об’єкта незавершеного будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості виникає з моменту державної реєстрації за замовником будівництва права власності на такий об’єкт. Тобто, до моменту  реєстації  об’єкту забудовником продаж здійснюватися не може.

Також, пропонується обмежити способи придбання об’єктів житлового будівництва виключним переліком:

*  укладення договорів купівлі-продажу об’єктів;

*  фонди фінансування будівництва;

*  фонди операцій з нерухомістю;

*   інститути спільного інвестування, емісія цільових облігацій підприємств.

Формулювання «інші способи, визначені законом»  виключається.  Це не дає можливості забудовникам «фантазувати» щодо різноманіття договорів та застосовувати схеми оптимізації податкових зобов’язань, як більшість звикло це робити.

По суті, був розроблений механізм застосування такого способу інвестицій у будівництво як договір купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості.  

Істотними умовами договору купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості є:

* Ідентифікатори об’єктів будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості в є–системі у сфері будівництва;

* реєстраційний номер об’єкта у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ;

* відомості про об’єкт із зазначенням його технічних характеристик ;

* графічне зображення схеми будівельного плану;

* майбутнього об’єкта нерухомості з назвами та площами всіх його приміщень і зазначенням розміщення об'єкта на поверсі;

* ціна об’єкта або способи її визначення;

* термін виконання замовником в будівництві зобов’язання ;

* щодо передачі об’єкта нерухомого майна кредитору;

* відповідальність сторін за несвоєчасне виконання та невиконання умов договору.

При цьому, продавець не має права вимагати від покупця будь-яких додаткових коштів за фактичну загальну площу об'єкта нерухомого майна, яка перевищує 5% площі майбутнього об’єкта нерухомості, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого об’єкта.

На наш погляд, нового і позитивного у законопроекті досить багато, хоча запитань залишається також не мало.

Детально про нововведення, що пропонуються проектом Закону, за посиланням:

https://www.minregion.gov.ua/.../2020/10/prezentacziya.pdf



Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.