Відсотки по мікрокредітам стануть прозорими

1 січня 2021 року набере чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій". Відповідно до цього Закону фінансові компанії зобов'язані будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками. 

Читати на Facebook

1 січня 2021 року  набере чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій".

З наступного року фінансові компанії зобов'язані будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками.

Не писати 0,01% та ставити зірочку, а реально прописувати повну ставку та прозоро показувати всі витрати споживача.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме: повну процентну ставку, наявність додаткових та супутніх послуг, орієнтовну загальну вартість кредиту, графік платежів, інформацію про санкції у випадку прострочення та інше.

Кожен споживач має точно розуміти, скільки коштує будь-яка послуга.

Також фінансовим компаніям заборонено змінювати умови договору в односторонньому порядку,  змінювати в гіршу для клієнта сторону ставку (у випадку прострочення).

Після того, як Закон набере чинності, з’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту. Водночас таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо ця умова передбачена договором).

Оскільки мікрокредити клієнти фінкомпаній отримують частіше всього на місяць, НБУ планує також зобов'язати фінкомпанії на сайтах та у рекламі розкривати всю інформацію про ставку.

Це є позитивні зміни,  що мають захистити споживачів від непередбачених витрат, та компанії від невиплат кредитів.

Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.