У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Читати на Facebook

Вчора проходив Перший іпотечний форум.
Чесно…. хочу вірити, що іпотечне кредитування нерухомого майна, що будується, запрацює. От всією душею хочу вірити. Але прагматичний розум юриста мені постійно вказує на ряд невирішених питань. Поки ці питання вирішені не будуть, жоден банк не дасть кошти особі, яка хоче інвестувати у ще не введений в експлуатацію об’єкт.

І тут йде мова навіть не про ряд дозвільних процедур, наявність дозвільних документів забудовника, його репутацію.

На мій погляд, забудовникам взагалі слід заборонити продавати житло, що будується, шляхом укладання «попередніх договорів купівлі - продажу об’єкту» або «попередніх договорів купівлі - продажу майнових прав». От тільки зафіксували таку форму — відразу штраф. Що це взагалі за форма інвестицій така???? Яке право виникає у такого «інвестора», можливо «право на право», або ж «право на повітря»......

В особи жодного права, яке можна було б реально захистити у суді, не виникає. Право власності виникає у забудовника. Потім забудовник продає свою власність інвестору, як вторинну. То як банк може видати іпотечний кредит особі, якщо він не забезпечений правом особи на цей об’єкт? Ніяк — ризики дуже високі.

Ви скажете, що забудовники з гарною репутацією не використовують такі схеми.
На жаль, використовують.
Так би мовити, «оптимізують податки». Як правило, після того, як інвестор нарешті дочекався свого житла, він ще змушений під час такої операції купівлі - продажу заплатити податки за продавця (забудовника), бо така умова бачте, інакше — ніяк. А податки достатньо високі, бо житлом забудовник володіє менше трьох років…. От така от реальна ситуація на ринку.

Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.