Посилення заходів із протидії відмиванню коштів зобов’язує до 11.10.2021 всіх юридичних осіб розкрити/оновити структуру власності

На розкриття/оновлення структури власності залишилося менше трьох місяців, далі штраф до 51 тис.грн. Починаючи з 11.07.2021 у всіх юридичних осіб виникає необхідність надання державному реєстратору структури власності юридичної особи

Читати на Facebook

Починаючи з 11.07.2021 набрав чинності наказ Мініфіну від 19.03.2021 №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», заяким у всіх юридичних осіб виникає необхідність надання державному реєстратору структури власності юридичної особи, з метою встановлення її кінцевогобенефіціарного власника (КБВ).

Структура власності за формою є офіційним документом та є схематичним зображенням всіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

Важливим є те, що всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності Наказом про структуру власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ – до 11.10.2021.

Для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

1)  заяву щодо державної реєстрації юридичної особи;

2) структуру власності ;

3) витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

4)  нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують належність особам, трасту та/або іншим подібним правовим утворенням корпоративних прав у юридичній особі (крім випадків, коли відомості про відповідних суб’єктів наявні в ЄДР);

5)  нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);

6) нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидентата, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

7) оригінал або завірена в установленому порядку копія документа, який підтверджує повноваження підписанта.

Слід зазначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності – до 11.10.2021.

Якщо ж інформації про КБВ протягом трьох місяців подана не буде, ч. 6 ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене покарання у вигляді штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн.– 51 000 грн).

Також звертаємо увагу, що оскільки нормативно-правовий акт, яким затверджено форму та зміст структури власності, був прийнятий у 2021 році, то щорічне підтвердження відомостей про КБВ планується вже в 2022 році.

 

Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.