Нові правила оподаткування при купівлі-продажу нерухомості

Плануєте у новому році купити чи продати нерухомість? Тоді Вас точно цікавлять правила, що вступили в силу з січня 2022

Читати на Facebook

Закон №1914 (проєкт ЗУ №5600) запровадив оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів від 2-го та кожного наступного продажу комерційної нерухомості, 3-го та подальших продажів житла, володіння якими становило понад 3 роки.

ВАЖЛИВО: оподатковується лише різниця між доходом від продажу та витратами на придбання! Витрати мають бути підтверджені, а в наступному році обов’язкове подання декларації з зазначенням доходу. Сплата податку від операції, як і раніше, має відбутися до нотаріального посвідчення угоди. З продажу не платяться податки, якщо нерухомість подешевшала.

Не оподатковується продаж 1-го за рік об'єкта, якщо власник володів ним понад 3 роки чи отримав у спадок. 2-й продаж житла, як і до цього, оподатковується за ставкою 5%.

Дохід же отриманий від 1-го протягом року продажу житла, котрим особа володіла менше 3-х років ободатковується за ставкою 5%.

Цікаво, що правило 1-го, 2-го та 3-го продажів не поширюється на родину, а лише окремо на кожну особу (крім випадків спільного володіння).

У частині ПДВ розширено бази оподаткування за рахунок операцій з постачання об’єктів житлового фонду, окрім житла, що будується за бюджетні кошти.

Ще одна новела – на земельні ділянки с/г призначення поширюються такі правила, як і на ін. об'єкти нерухомості. А земельні ділянки, які де-факто використовуються, але право власності на них не оформлено оподатковуються земельним податком.

Ліцензування нерезидентів у будівництві: як це працює?

Новини

Публікації

24
.
09
.
2024

На початку серпня Урядом було повідомлено про ухвалення рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, шляхом заповнення декларації.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.