Індустріальні парки. Митні та податкові пільги
Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків владою було прийнято Закони, що передбачають митні та податкові пільги
Читати на FacebookЗбройна агресія росії в Україні принесла з собою значні руйнування, в тому числі було зруйновано багато заводів та виробництв.
Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків владою було прийнято два закони:
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» (№ 5688);
Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» (№5689).
Нещодавно, Президент України підписав ці Закони, якими передбачено податкові та митні пільги для тих хто планує інвестувати в індустріальні парки.
Індустріальний парк (ІП) – це облаштована відповідною інфраструктуроютериторія, у межах якої учасники ІП можуть здійснювати:
✔господарську діяльність у сфері переробної промисловості;
✔науково-дослідну діяльність;
✔діяльність у сфері інформації та телекомунікацій.
Відповідно до нових змін у Митному (https://bit.ly/3yTvDlv) та Податковому (https://bit.ly/3uZBc0x) кодексах України, резиденти ІП:
▪️ звільняються від імпортного ПДВ та мита на обладнання за переліком кодів УКТ ЗЕД;
▪️ отримують пільги по місцевим податкам (право органів місцевого самоврядування);
▪️ на 10 років звільняються від податку на прибуток за переліком видів діяльності;
▪️ отримують пільгові ставки податків на землю та нерухомість, компенсацію вартості підключення до мереж та інші стимули.
До того ж, передбачено запобіжники від можливих зловживань:
✔ввезене обладнання може використовуватися виключно вмежах ІП без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування набудь-яких інших умовах терміном 5 років;
✔звільнення від податку на прибуток дозволяється за умови реінвестування частини прибутку, еквівалентної розміру податку на прибуток; не можна нараховувати і виплачувати дивіденди;
✔такі стимули отримує окрема юридична особа, яка фізично і юридично знаходиться всередині парку.
До прикладу, в Угорщині 210 індустріальних парках генерують майже 30% ВВП. Як показує досвід Польщі, держава може побудувати невеликий ІП, здати бізнесу приміщення в оренду за $3-4 / кв. м і через 2 роки повернути свої інвестиції, а бізнес за цей час створить тисячі робочих місць.
До слова, зараз вже існує програма, що допомагає перевозити заводи коштом держави на захід України та Київщину.