Check-list для інвестора у житлову нерухомість
Дуже часто ми мріємо про власне нове житло. Сьогодні забудовники пропонують різноманітні варіанти, досить привабливі за ціною та розташуванням.
Читати на FacebookПроте, як не помилитись і зробити правильний вибір? Як не інвестувати в довгобуд і таки отримати у власність квартиру? Що Вам варто перевіряти перед тим, як інвестувати у житлову нерухомість?
Check-list для інвестора у житлову нерухомість:
Забудовник:
- репутація
- аналіз витягу з реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (дата реєстрації, статутний капітал)
- відносини з податковими органам
- наявність судових справ (перевірка в Єдиному реєстрі судових рішень).
Будівництво:
- перевірити наявність ліцензії на виконання будівельних робіт
- перевірити наявність дозвільної документації на будівництво (в залежності від класу наслідків, зазвичай це клас наслідків СС2-СС3, що передбачає отримання дозволу на виконання будівельних робіт)
- перевірити наявність містобудівних умов та обмежень
- перевірити проектну документацію та її відповідність дозвільній
- отримати інформацію про замовника будівництва, авторський, технічний нагляд та підрядників, які будуть виконувати будівельні роботи.
Земля:
- наявність правовстановлюючих документів на землю (акт про право власності, договір постійного користування на землю, договір оренди чи суперфіцію).
- відповідність цільового призначення земельної ділянки
- відповідність генеральному плану забудови
- перевірка земельної ділянки на якій ведеться будівництво на наявність арештів, обтяжень/обмежень.
Договір:
Законність механізму інвестування.
Чинне законодавство передбачає виключний перелік механізмів інвестування у житлову нерухомість: фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ІСІ), випуск цільових облігацій.
Такі схеми, як попередній договір купівлі продажу, купівля продаж майнових прав є дуже поширеними, але ризикованими та позбавленими будь-яких гарантій. Тому, уважно читаємо зміст договору.
Зміст договору:
- відповідність назви об’єкта будівництва, що зазначений у дозвільній документації, об’єкту інвестиції
- відповідність технічних характеристик квартири проектній документації (наприклад: якщо квартира, в яку Ви інвестуєте на 10 поверсі багатоквартирного житлового будинку, то цей будинок не може бути запроектований як 9-ти поверховий)
- дата введення в експлуатацію
- наявність штрафних санкцій
- форс-мажорні обставини
- інші умови
Звичайно, глибоко проаналізувати усі документи та зробити правильні висновки, зможе тільки професійний юрист. Проте, сподіваємося наш сheck-list допоможе Вам відразу відсіяти занадто ризикові варіанти.
Check-list можна завантажити за посиланням