Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики
В Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».
Читати на FacebookВ Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».
На зустрічі, за участі Міністерства енергетики, Служби Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, асоціацій та компаній – представників сфери альтернативної енергетики, обговорювались ключові проблеми розвитку відновлювальної енергетики та інвестиційної привабливості України.
Ще у грудні 2010 року Україна приєдналась до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а в жовтні 2012 року взяла на себе зобов’язання до 2020 року досягти частки енергії із відновлюваних джерел енергії на рівні 11% в загальній структурі енергоспоживання країни.
Якщо подивитися на баланс попиту та пропозицій електричної енергії, то в квітні 2019 року доля ВДЕ складала 4,8% в об’єднаному енергетичному балансі України, а в квітні 2020 року – 10,7%. Тобто, Україна майже досягла виконання своїх зобов’язань.
Питання розвитку «зеленого курсу», як ніколи стає важливим для українського уряду в контексті оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
У грудні ЄС запровадили новий «зелений курс» (New Green Deal). Це тенденція на екологізацію/декарбонізацію всіх сфер економік. Ціль ЄС - до 2050 року стати вуглецево нейтральним. Україна у свою чергу може стати вуглецево нейтральною до 2070 року. Служба Віцепрем'єр-міністра уже активно веде діалог з ТПП України.
Також, Торгово-промислова палата України підтримує заходи щодо закупівель української техніки в галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва під час проведення тендерів. Особливої уваги заслуговують вітрові електростанції зі ступенем локалізації українського обладнання до 70%.