14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.
Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.
Читати на Facebook14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.
Захід відвідали понад 500 міжнародних делегацій. Три павільйони, в яких були представлені: міста та громади України, міжнародні донори, інвестори та фінансові інституції, енергетичні компанії та будівельні компанії.
На RECOVERY CONSTRUCTION FORUM 2.0 (організатор Конфедерація будівельників України) відбувся відкритий діалог з Головою Державного агентства з реконструкції та розвитку інфраструктури України Мустафою-Масі Найємом. Модераторами виступили Лев Парцхаладзе та Кетіл Тоннінг, голова робочої групи #FIEC-EIC по Україні (Task Force «Україна»).
Мустафа-Масі Найєм відзначив важливість відбудови вже сьогодні. Зараз Recovery Agency має 24 офіси по всій країні, де люди працюють, щоб допомогти відбудувати Україну.
Також, однією з важливих подій Rebuild Ukraine став інвестиційний форум FIT for Ukraine: Annual Meeting, організований #InvestUkraine. Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.
Агнес Дасевич, головний операційний директор #DFC, зазначила, що Міжнародна фінансова корпорація США зацікавлена у фінансуванні та страхуванні ключових секторів української економіки, включно з енергетичними проектами. Маттео Патроне, керуючий директор Східної Європи та Кавказу #ЄБРР підкреслив, що ЄБРР працює з міжнародними донорами над програмою інвестування трьох мільярдів євро в Україну цього та наступного року.
Керуюча Dictio Law Firm Olena Shtohryn зазначає: «Ми маємо стратегічно важливі цілі щодо залучення іноземних інвесторів для співпраці з українськими компаніями у проєктах відбудови України, тому активно працюємо з нашими американськими та польським партнерами Miller Canfield, надаючи таким компаніям юридичну підтримку, знання української законодавчої бази. Українські компанії теж потребують більше розуміння правил та підходів залучення іноземних інвестицій від фінансових інституцій та ведення бізнесу у Європі та Америці. Зараз перед Українською державою стоїть багато викликів, наше законодавство поки достатньо зарегульоване та спричиняє можливості щодо його непрозорого застосування. Саме це є найбільшим страхом іноземного інвестора на рівні з війною в Україні, але переконана, що ми переможемо на усіх фронтах».