У 2020 році компанія отримала почесну нагороду «Вибір аудиторії Forbes Ukraine» в рамках проекту підтримки малого бізнесу.

Forbes Ukraine про Dictio Law Firm

«З латини dictio перекладається як «слово» та «комунікація», і водночас є головним інструментом як адвоката, так і медіатора, – пояснює Олена. – Але підходи в цих спеціалістів різні. Найголовніша перевага послуг Dictio Law Firm – це більша ефективність, з якою ми можемо вирішувати проблеми наших клієнтів, користуючись ширшим арсеналом інструментів в залежності від ситуації.

Часто жінки, успішні в професії, з острахом сприймають декретну відпустку: їм здається, що цей період завадить їх подальшому кар’єрному зростанню. Втім, приклад Олени Штогрин ілюструє зовсім інший варіант розвитку подій: саме в декреті жінка отримала достатньо часу та натхнення для того, аби скласти перші плани з відкриття власного адвокатського бюро Dictio Law Firm. Як Олена сформувала свою унікальну пропозицію на ринку юридичних послуг, розповідаємо сьогодні в рамках ініціативи Forbes Ukraine з підтримки малого бізнесу.

Dictio Law Firm на сторінках друкованого видання Forbes Ukraine №5 листопад 2020

«В юридичному бізнесі я вже більше 13 років, – розповідає Штогрин. – З останнього місця роботи, адвокатської фірми, я йшла вже в якості партнера. Не дивлячись на високу посаду, я все ж таки не була власницею справи, а отже не мала можливості працювати винятково за своїми правилами.

Саме в декреті, під час прогулянок з моєю однорічною дочкою, на основі цих правил я сформувала просту, але унікальну для ринку концепцію власного бізнесу». Ідея Олени полягала в тому, аби поєднати в роботі компанії традиційні принципи адвокатської діяльності та іноваційні (для України) принципи медіації, тобто більш неформального залагодження конфліктів між сторонами. «Звичайно, я розуміла, що власне бюро – це інший рівень свободи, відповідальності і взаємодії з клієнтами. Але технічні моменти мене не лякали – адже я була впевнена у своєму продукті», – згадує Штогрин.

«З латини dictio перекладається як «слово» та «комунікація», і водночас є головним інструментом як адвоката, так і медіатора, – пояснює Олена. – Але підходи в цих спеціалістів різні. Явищем медіації я зацікавилася ще в 2014 році, на початку 2019 прослухала спеціалізований курс у kmbs. Стартовим капіталом бюро стали мої власні накопичення, близько $6000. Звичайно, більша частина інвестицій – це інвестиції у мою адвокатську репутацію, зроблені на протязі усієї моєї 13-річної кар’єри, але навряд чи я зможу підрахувати їх грошовий еквівалент, – сміється жінка.

Найголовніша перевага послуг Dictio Law Firm – це більша ефективність, з якою ми можемо вирішувати проблеми наших клієнтів, користуючись ширшим арсеналом інструментів в залежності від ситуації. Наведу приклад: дві сторони йдуть до суду, аби розв’язати певний конфлікт. Вони апелюють до певних документів, якими закріплено правові взаємовідносини між ними. Суд не може запропонувати двом сторонам компромісне рішення, яке було б, можливо, більш вигідне обом учасникам процесу, адже він може діяти лише в межах вже існуючих правовідносин. В результаті маємо переможця і переможеного, а також витрати грошей і нервів, яких можна було б уникнути.

Якби при вирішенні конфлікту сторони скористалися послугами медіатора і не доводили справу до суду, результат міг би вийти дешевшим і більш задовільним для всіх. Сторони виробили б третій шлях вирішення проблеми – саме це забезпечує вдала медіація. Звичайно, її інструменти не універсальні та не можуть замінити інструменти адвокації, але часто їх поєднання дозволяє надати клієнту юридичну послугу зовсім іншої якості». Підхід Штогрин є новим і нетиповим для вітчизняної юридичної сфери, але користується попитом: вийти «в плюс» в компанії вийшло вже через півроку з моменту відкриття.

Детальніше за посиланням